Поворотні дискові затвори серії 22/23. DN 32…500. PN 10/16

Футеровані поворотні дискові затвори Bray вищого класу для застосування в складних умовах експлуатації :

·         для роботи з хімічно активними і корозійними середовищами (матеріал PTFE)

·         для роботи в умовах високих температур(матеріал PTFE)

·         для застосування у виробництвах з підвищеною вибухонебезпекою (провідний матеріал PTFE)

·         для середовищ з високою абразивністю і хімічно активних середовищ (матеріал UHMWPE)

Застосовуються як замочна і регулююча арматура для рідин і газів.

Розбірний корпус з двох частин дозволяє швидко і просто робити заміну ущільнення. Двоступінчата система ущільнень валу гарантує герметичність і неможливість витоку шкідливих і небезпечних середовищ Товщина покриття PTFE 3мм забезпечує високу корозійну стійкість і довгий термін служби ущільнення. Цілісна конструкція валу з диском забезпечує низький опір потоку і високі значення Kv.

Корпус затворів покритий епоксидною смолою, стійкою до корозії, хімічних компонентів. Епоксидне покриття має високу ударну міцність.

Технічні характеристики

Виконання:

Серія 7000 - корпус нержавіюча сталь 1.4408

Серія 8000 - корпус вуглецева сталь 1.0446

Умовний прохід DN, mm:

15…200

Умовний тиск PN, Bar:

64 Bar для DN15.DN100

25 Bar для DN150.DN200

Матеріали корпусу:

Нержавіюча сталь 1.4408 (серія 7000)

Вуглецева сталь 1.0446 (серія 8000)

Шар:

Нержавіюча сталь 1.4408

Ущільнення:

Різні модифікації PTFE (- 40...+210 C)

Приєднання:

Різьбове BSPT, NPT, BSPP; приварне;

фланцеве DIN, ANSI;

санітарне Tri - clamp; муфтовоевое;

інші за запитом

Привід:

руків'я / редуктор / пневмопривод /електропривод

Додаткове устаткування:

сигналізатори положень / позиционеры / золотникові розподільники

 

 

Спеціфікації

Bray S22 / S23

Високопродуктивний клапан Bray® HPV

Затвор дисковий футерований з покриттям PTFE або UHMWPE призначений для роботи з високо корозійними середовищами в хімічній і суміжних галузях.Для використання у  виробництвах з підвищеною вибухонебезпечністю застосовується сідло PTFE з електростатичною провідністю.Сідло з UHMWPE (ультрависокомолекулярний поліетилен) забезпечує високу стійкість до дії абразивів і хімікатів.Клапани Bray серії S22 / S23 HPV задають нові стандарти надійності і довговічності при експлуатації трубопровідної арматури. При розробці клапанів цієї серії проводилися численні випробування, внаслідок чого наші клапани відповідають  останнім досягненням і технологіям в області виробництва технологічного устаткування. Особливо слід підкреслити унікальне ущільнення валу, яке перевершує усі інші традиційні методи ущільнення. Високі значення протоки (Kv) через клапан досягаються за допомогою особливої форми заслінки клапана. Клапани Bray HPV виготовляються з широкого спектру матеріалів і їх комбінацій, разом з різними сортами нержавіючої сталі як матеріали використовуються «екзотичні» металеві матеріали, такі як титан, Hastelloy, цирконій і т. п. Запорукою довгого терміну служби такої арматури є комбінація різних чинників, починаючи з інноваційних конструктивних рішень, ретельного підбору матеріалів, способу обробки PTFE (ізостатично) - усі ці чинники визначають точність виготовлення окремого компонента, при дотриманні високих стандартів якості фірми Bray.

ДИСК КЛАПАНА (A) Покриття диска клапана виконане з PTFE або UHMWPE, також у виконанні з електростатичною провідністю, завтовшки мінімум 3 мм. Сердечник диска клапана складається з нержавіючої сталі.

КОРПУС (B) Двоскладової, високоміцний міжфланцевий корпус, призначений для використання з фланцями DIN або ANSI, із спеціальним покриттям Nylon для захисту від атмосферної корозії. Гарантована стійкість до внутрішнього тиску згідно DIN 3840.

ГОРЛОВИНА КЛАПАНА (C) Подовжена горловина клапана у відповідність з нормами експлуатації нагрівальних елементів дозволяє забезпечувати надійну ізоляцію при збереженні доступу до виконавчого елементу.

УЩІЛЬНЕННЯ РОЗПОДІЛЬНОГО ВАЛУ (D) для захисту від атмосферної корозії, виготовляється з BUNA - N, або FKM.ВЕРХНЯ

ПІДШИПНИКОВА ОПОРА ВАЛУ (E) виготовляється з ацеталя, або PTFE і призначена для «прийняття» бічного навантаження при роботі арматури. Стыйке кільце з нержавіючої сталі завжди утримує підшипник у вірному положенні, навіть коли арматура змонтована із спрямованим вниз розподільним клапаном.

СЕРЕДИННА І НИЖНЯ ПІДШИПНИКОВА ОПОРА ВАЛУ (F) Підшипник не вимагає мастила і особливого техобслуговування, він забезпечує точний хід розподільного валу. Конструкція підшипника PTFE / сталь забезпечує легкість ходу валу і надійне центрування валу. Завдяки такій конструкції крутний момент тертя постійно підтримується на низькому рівні при незмінно високій надійності.

КРІПИЛЬНІ БОЛТИ (G) виготовлені з матеріалу A2 - 70.

УНІКАЛЬНЕ УЩІЛЬНЕННЯ ВАЛУ ФІРМИ BRAY Із ЗАПАТЕНТОВАНОЮ КАПСУЛОЮ УЩІЛЬНЮВАЧА

ПЕРВИННЕ УЩІЛЬНЕННЯ (H) Принцип первинного ущільнення заснований на точній підгонці розширеної осьової втулки і спеціально сконструйованого сідла корпусу.

ВТОРИННЕ УЩІЛЬНЕННЯ (I) Унікальна запатентована капсула ущільнювача є центральним елементом клапана HPV. Вона забезпечує надійну герметичність усієї системи. Капсула ущільнювача вставлена в пази у верхній і нижній частині втулки заслінки клапана. При зборці арматури капсула стискається і закривається, при цьому виникають високі аксіальні сили ущільнення, які додатково посилюються із-за еластомерів усередині капсули, - робочий час і скачки температури не роблять на таку систему ніякого впливу. У основі цього принципу ущільнення знаходиться той факт, що при роботі з корозійними і токсичними середовищами ущільнення назовні повинне відбуватися безпосередньо в зоні проходження середовища, а не шляхом притиснення обшивки корпусу, подовженої в горловину заслінки клапана.

МОНТАЖНІ ОТВОРИ (J) призначені для полегшення центрування клапанів з круглим корпусом. З їх допомогою можна добитися того, щоб заслінка клапана при русі не стикалася з внутрішнім ребром сусіднього трубопроводу і не ушкоджувалася

УПЛОТНЕНИЕ КОРПУСУ (K) Спеціальні посилені ущільнювачі з PTFE між частинами корпусу перешкоджають проникненню агресивної атмосфери зовні, а також виходу назовні середовища у разі механічного ушкодження внутрішнього сідла затвора.

ГЕРМЕТИЧНИЙ РОЗПОДІЛЬНИЙ ВАЛ (L) Верхній розподільний вал має виступ, за допомогою якого він приводиться в рух в горловині клапана навпроти відповідного уступу.  Завдяки цьому забезпечується герметичність розподільного валу. Верхній розподільний вал з'єднується із заслінкою клапана за допомогою унікальної подвійної посадки "D" фірми Bray. Таке з'єднання з геометричним замиканням працює без напруги і без люфтів. Воно має значні переваги при використанні арматури як регулюючого клапана.

КОНТУР СІДЛА (M) Сконструйований за допомогою комп'ютера, контур сідла клапана HPV має зменшені моменти відкривання / закривання, а також зменшений знос дотичних одна до однієї частин.

ОБОЛОНКА ЕЛАСТОМЕРІВ (N) виконана з силікону, за бажанням замовника також можливе виготовлення з FKM. Оболонка еластомерів знаходиться за обшивкою корпусу і повністю облягає усю систему на 360°, включаючи також і область втулки. За допомогою відповідного попереднього закріплення зусилля рівномірно розподіляється по усій системі, причому в закритому положенні заслінки напруга значно збільшується. Завдяки цьому в проході клапана забезпечується герметичність.

ГОЛІВКА ФЛАНЦЯ (0) відповідає DIN ISO 5211 - для монтажу автоматичних приводів. Завдяки модульній концепції виконання, приводи Bray можуть встановлюватися безпосередньо на голівку затвора. Вільний кінець валу є двогранним кутом і відповідає нормам VCL.

Специфікація PTFEВ : обшивка корпусу клапанів фірми Bray і покриття заслінки клапана виготовляються з чистого, ненаповненого, ізостатично спресованого PTFE, що гарантовано має наступні характеристики:

Характеристики:
 
Товщина обшивки 3 мм
Щільність 2,16g/cm?
Кристалічність
68 %

PTFE є початковим матеріалом для усіх фторопластів і єдиний має нерозгалужену структуру ланцюга. Що виникає через це висока енергія міжмолекулярних зв'язків між вуглецем і фтором, а також оптимальне обгороджування атомів вуглецю за допомогою атомів фтору, що оточують їх, забезпечують універсальну хімічну стійкість. Разом з високою щільністю і кристалічністю матеріалу Bray PTFE, це дозволяє забезпечити довгий термін служби клапанів, що у свою чергу дозволяє скоротити експлуатаційні витрати.

Електростатична провідність PTFE

Для роботи з вибухонебезпечними компонентами устаткування (зони 0 і 1) передбачені клапани HPV з провідною обшивкою. Вони перешкоджають статичній електризації середовища і пов'язаній з цим розрядці, під час якої вивільняється велика кількість енергії, що може пошкодити і навіть зруйнувати елементи устаткування. Якщо для забезпечення високої хімічної стійкості фторопластова обшивка повинна мати чисту ненаповнену форму, то для забезпечення електростатичної провідності вона має бути заповнена вуглецем. Через такий «конфлікт цілей» необхідно прагнути до того, щоб обшивка містила якомога менше, і в той же час досить наповнювального матеріалу. Використавши тільки 1,2 % наповнювача фірмі Bray вдалося знайти ідеальне співвідношення. Разом з товщиною обшивки в 3 мм антистатичні клапани HPV фірми Bray задають нові стандарти в області оптимального співвідношення хімічної стійкості і збереженні тривалого терміну служби.

Спеціальні варіанти виконання обшивки клапана, стійкі до вакууму.Экстремальні робочі умови, такі як вакуум, висока температура, пред'являють підвищені вимоги до міцності обшивки корпусу клапана. Чим сильніше тиск вакууму і/або робоча температура, тим вище вірогідність відмови клапана через «спучення» обшивки клапана і порушення її герметичності. Стандартні клапани фірми Bray HPV з обшивкою з PTFE витримують звичайний тиск вакууму при температурі до 100°C. Для більше підвищених навантажень фірма Bray розробила спеціальну вакуумну обшивку. Детальнішу інформацію по цій темі можна отримати найближчому представництві нашої фірми, або звернувшись в центральний офіс в р. Нойс/Германію.

РОБОЧІ ХАРАКТЕРИСТИКИ - клапани Bray HPV забезпечують герметичність системи згідно DIN 3230 T3 BO LRI за наступних умов:

Давление:10 бар

Вакуум:1 мбар абсол. макс., у іншому залежно від температури

Температура:от - 40 °З до + 200 °С. Значення протоки і моменти обертання вказані у відповідних таблицях.

ДІАГРАМА ТИСКУ / ТЕМПЕРАТУРИ

 

UHMWPE (Ультрависокомолекулярний поліетилен) При використанні клапанів HPV з абразивними середовищами, потрібно вибір спеціальних матеріалів виготовлення для цього. Тому для таких випадків був розроблений ультрависокомолекулярний поліетилен - матеріал, що об'єднує в собі високу хімічну стійкість і несприйнятність усіх матеріалів обшивки на базі полімерів. При роботі з практично будь-якими суспензіями вказані вище властивості матеріалу забезпечують надійний прохід середовища через клапан, при цьому кінетична енергія, що виникає при зіткненні твердих часток, еластично абсорбується і амортизується. Завдяки цьому мінімізується механічний знос обшивки. Абразивна стійкість матеріалу UHMWPE, виміряна в результаті тестів «Sand-Slurry» в п'ять разів перевершує стійкість матеріалу PTFE і в шість разів стійкість сталі St37. Спеціальна обшивка корпусу з UHMWPE, завдяки своїй обтічній формі, високій хімічній стійкості, здатності витримати тиск в 10 бар, а також не в останню чергу завдяки надзвичайно високій абразивній стійкості, забезпечує тривалий термін служби клапана, таким чином, клапани Bray UHMWPE HPV є економічно вигідним і надійним рішенням для роботи з абразивними середовищами.

 РОБОЧІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

клапани Bray HPV з обшивкою корпусу з UHMWPE і заслінкою клапана з нержавіючої сталі забезпечують герметичність системи згідно DB4 3230 T3 BO LR1 за наступних умов:

Тиск:10 панів

Вакуум:1 мбар абсол. макс., у іншому взалежності від температури

Температура:от - 20° C до + 85° C.

ФЛАНЦЕВІ ПРИЕДНАННЯ КЛАПАНА, ВІДПОВІДАЮЧІ МІЖНАРОДНИМ СТАНДАРТАМ.

Клапан Bray серії 22 є круглим замочним клапаном з монтажними отворами для його центрування між фланцями; клапани серії 23 також мають фланцеве з'єднання, і призначені для установки на кінці трубопроводу або штуцері резервуару .Важливою конструктивною особливістю арматури фірми Bray є її сумісність з більшістю міжнародних фланцевих стандартів конструктивна довжина згідно DIN3202 T3 KI / ISO 5752 таблиці. 5 (укорочена), голівка фланця згідно DIN / ISO 5211, DIN 3337, подовжена горловина клапана забезпечує економію енергії  згідно з нормами для нагрівальних пристроїв. Клапани HPV відповідають усім міжнародним стандартам і можуть без всяких модифікацій використовуватися у будь-якій країні. Сумісні з усіма світовими стандартами арматура, приводи і допоміжне оснащення фірми Bray є кращим рішенням в області уніфікації, економічній ефективності і високій продуктивності для будь-якого сучасного підприємства.

ПРЯМИЙ МОНТАЖ.Модульний принцип виконання арматури фірми Bray дозволяє робити прямий монтаж руків'я, черв'ячних передач, пневматичних і електричних приводів. Відсутність перемичок і перехідників дозволяє не лише скоротити витрати, але і мінімізувати гістерезис завдяки точній підгонці окремих сполучних деталей.

СПЕЦІАЛЬНЕ ПОКРИТТЯ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІД АТМОСФЕРНОЇ КОРРОЗІЇ. Корпус усіх клапанів серій 22/23 має епоксидне покриття, завдяки чому забезпечується чудова стійкість до корозії і зносу деталей. Покриття з епоксидної смоли червоного кольору (для стандартного виконання) фірми Bray є міцним захистом для корпусу. Епоксидне покриття фірми Bray має підвищену стійкість до безлічі хімікатів : напр. розбавлені кислоти і луги, спиртовмісні рідини, жири, олії, різні розчинники. Таке покриття ударостійке, з підвищеною абразивною стійкістю.

ЗАВОДСЬКІ І ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ ВИПРОБУВАННЯ АРМАТУРИ.У рамках програми по забезпеченню високої якості продукції, що випускається, усі етапи виготовлення арматури фірми проходять ретельну перевірку і документуються: перевірка відповідності деталей обшивки клапана заданій товщині, перевірка відсутності пор за допомогою пробійного тестування, контроль рівня електростатичної провідності.

 РОЗМІРНА ТАБЛИЦЯ для клапанів Cерії 22                                  Cерії 23              МАСА

 

      DN

 

 

А

 

B

 

C

 

E

 

F

 

Головка флянця

 

G

 

H

 

J

 

K

 

L

 

Розміри флянця

 

S22

 

S23

дюйм

mm

k?

Z

L?

DIN

ANSI

DIN

ANSI

UNS

kg

kg

2

50

99

43

51

140

90

F07

70

4

10

14

10

32

29

56

125

121

4?М16

4?5/8”-11

3.0

3.6

21?2

65

112

46

64

153

90

F07

70

4

10

14

10

32

45

63

145

140

4?М16

4?5/8”-11

3.4

4.5

3

80

127

46

77

159

90

F07

70

4

10

14

10

32

62

72

160

152

8?М16

4?5/8”-11

3.9

5.0

4

100

159

52

102

178

90

F07

70

4

10

16

11

32

84

91

180

190

8?М16

8?5/8”-11

6.1

8.0

5

125

188

56

127

191

90

F07

70

4

10

19

13

32

115

109

210

216

8?М16

8?3/4”-10

7.3

9.5

6

150

216

56

147

204

90

F07

70

4

10

19

13

32

136

122

240

241

8?М20

8?3/4”-10

9.3

13.0

8

200

270

60

197

242

150

F12

125

4

14

22

16

32

189

154

295

298

8?М20

8?3/4”-10

17.5

23.4

10

250

324

68

248

273

150

F12

125

4

14

30

22

50

240

189

350

362

12?М20

12?7/8”-9

28.2

34.5

12

300

378

78

299

312

150

F12

125

4

14

30

22

50

290

214

400

432

12?М20

12?7/8”-9

34.5

52.7

14

350

434

78

336

346

150

F12

125

4

14

35

10?10

50

330

252

460

216

12?М20

12?1/8”

56.5

66.5

16

400

488

102

387

375

150

F12

125

4

14

35

10?10

50

375

273

515

540

16?М24

16?1/8”

81.0

98.0

18

450

536

114

438

210

210

F16

165

4

21

50

12?10

63.5

423

305

585

578

16?М24

16?1-1/8”-7

108.0

123.0

20

500

590

127

489

438

210

F16

165

4

21

50

12?10

63.5

476

348

620

635

20?М24

20?1-1/8”-7

144.0

165.5

24

600

835

144

590

495

210

F16

165

4

21

63.5

18?10

101

576

451

725

749

20?М27

-

-

225.0

 

 

 

 

 

МОМЕНТИ ВІДКРИТТЯ / ЗАКРИТТЯ Md в Nm ДЛЯ ЗАГАЛЬНИХ УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

DN

Крутний момент

дюйм

mm

Nm

2

50

34

2?

65

41

3

80

66

4

100

85

5

125

113

6

150

153

8

200

282

10

250

451

12

300

683

14

350

945

16

400

1299

18

450

1830

20

500

2279

24

600

3600

 

 

 ПРИМІТКА:

1. Вказані відомості дійсні для тиску до 10 бар.

2. Динамічні моменти обертання, детальнішу інформацію можна отримати в найближчому представництві фірми Bray.

3. При виборі приводу не можна використати додаткові коефіцієнти запасу міцності.

4. Для 3-х ходових перехідних клапанів (одна заслінка відкривається, одна заслінка закривається) момент обертання необхідно помножити на 1,5.

5. Фирма Bray розрізняє для моментів закривання і чіпання три варіанти застосування клапана: з мастильними середовищами, загальне і ускладнене застосування, з немастильними середовищами. Детальнішу інформацію можна отримати у найближчому представництві фірми Bray.

ФЛАНЦЕВІ ПРИЄДНАННЯ.Клапани Bray серій 22/23 HPV можуть встановлюватися між фланцями у відповідність із стандартами:

·         DIN PN 10

·         ANSI 150

·         BSIO таблиці. D + E

·         BS4504 PN 10

·         AS 2129

·         JIS 10

Вони сумісні з найбільш поширеними металевими і пластиковими фланцями.

 

 

 


 

 

ЗНАЧЕННЯ «KV» В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД КУТА ВІДКРИТТЯ ЗАСЛІНКИ

DN

Кут відкриття заслінки (в градусах)

дюйм

mm

20°

30°

40°

50°

60°

70°

80°

90°

2

50

6

14

23

38

52

72

98

125

2?

65

9

21

37

59

94

151

201

257

3

80

13

30

52

84

135

245

354

502

4

100

23

53

93

152

244

431

696

901

5

125

37

84

147

237

377

684

1111

1554

6

150

49

111

194

312

497

898

1488

2207

8

200

89

207

363

598

952

1635

2692

3731

10

250

141

330

576

947

1509

2571

4264

5856

12

300

207

479

835

1374

2220

3787

6334

8646

 

Під значенням KV розуміється протік води (Q = 1000 kg/m3) в m?/ч при A p = 1 бар


ШВИДКІСТЬ ПРОТОКУ
Для регулювання ВІДКР. / ЗАКР. дійсні наступні значення:
Рідини:    9 м/с
Гази:             50 м/с

 

СПЕЦИФІКАЦІЯ МАТЕРІАЛІВ ВИГОТОВЛЕННЯ

Позначення

Матеріал

Коротке позначення

№ матеріалу

по DIN

1. Корпус

Чавун з куль. графітом

Нерж. Сталь

Сталеве литво

GGG40.3

G - X6CrNiMo18 10

GS - C25

0.7043

1.4408

1.0619

2. Заслінка

клапана

Нерж. сталь

PTFE / нерж. сталь

PTFE проводимый*/ нерж.

сталь

Hastelloy C276

Титан

G - X6CrNiMo18 10

PTFE/ G - X6CrNiMo18 10

PTFE проводимый.*/ GX6CrNiMo18

10

-

-

1.4408

-/1.4408

-/1.4408

Alloy N

10276

3.7035

3. Посадочн.

кільце

PTFE

PTFE, що проводиться*

UHMWPE

-

-

-

-

-

-

4. Распред.

вал

Нерж. сталь

X5CrNiCuNb17 4

1.4542

5. Кінець

валу

Нерж. сталь

X5CrNiCuNb17 4

1.4542

6. Верхня

подшипн.

опора

Acetal

PTFE

-

-

-

-

7. Пилова

манжета

Buna N

FKM

-

Viton

-

-

8. Первичн.

уплотн. (2)

PTFE/FKM

-

-

9. Подшипн.

Опора (2)

PTFE/St.

-

-

10. Еластомер

(2)

Силікон

FKM

-

-

-

-

11. Крепежн.

болт (2)

Нерж. сталь

A2 - 70

1.4301

12. Упорн.

кільце

Нерж. сталь

X35CrMo17

1.4122

13. Уплотн.

корпуси (2)

PTFE / фиберглас

(скловолокно)

-

-

14. Заводська

табличка

Нерж. сталь

X5CrNi18 10

1.4301

ДОПОМІЖНЕ ОСНАЩЕННЯ.

Арматура фірми Bray (з спеціальним ущільненням валу) відповідає вимогам стандарту герметичності TA (Відділ по сертифікації T?V федеральної землі Рейнланд Пфальц, пров. номер 922-960210). Еквівалентність такого типоущільнення в порівнянні з ущільненням шпинделя і з’єднанням запобіжної втулки було доведено в результаті тестів T?V, де було виконано близько 30.000 перемикань клапана. Закріплений на корпусі клапана заземлюющий язичок призначений для відведення электростатичних навантажень.

КЛАС 1000 ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧИСТОТИ ВИРОБНИЧОГО ПРИМІЩЕННЯ

Для забезпечення високої чистоти обробки металу фірма Bray пропонує можливість виготовлення клапана у виробничому приміщенні, із забезпеченням чистоти відповідно класу  1000 - це відповідає вимогам системи стандартів US Federal Standard 209E для стерильного виробництва "Клас 1000".Очищення, виготовлення, тестування і упаковка здійснюється в закритому стерильному приміщенні, завдяки цьому при установці клапана немає необхідності піддавати його додатковому очищенню. Такий спосіб виготовлення розширює можливості використання високопродуктивних клапанів фірми Bray. Виготовлені таким чином замочні клапани серій 22/23 ідеально підходять для застосування в мікроелектронній, хімічній, фармацевтичній, харчовій і інших галузях промисловості, де необхідно забезпечити високий рівень стерильності. Таким чином можуть виготовлятися і клапани інших серій, напр. серій 30/31 для використання в автомобільній промисловості без застосування силікону.Арматура нашої фірми відповідає вимогам загальноєвропейських норм  по безпечній експлуатації напірного устаткування 97/23/EG (DGRL), додаток для рідких  або газоподібних середовищ груп 1 і 2 з підтвердженням конформності по категорії 3.

Інформаційні материалы*